Sık sorulan: Malathion Ilaç Ne Işe Yarar?

Malathion ilaç nasıl kullanılır?

Uygulama ortalama 2 larva/bitki olduğunda yapılır. Pamuk yaprakbitine karşı tarla kontrollerinde yaprakbiti ile birlikte faydalı böcekler yoğun ise uygulama ertelenmelidir. Fide döneminde seyreltmeden sonra % 50 bulaşık fide, tarla döneminde ise 1 yaprakta ortalama 25 yaprakbiti saptandığında uygulama önerilir.

Gold Malathion 20 EC nasıl kullanılır?

KULLANIM ŞEKLİ: Gerekli ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile sulandırılır. Bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna konulur. Sonra karıştırılarak depo su ile tamamen doldurulur.

Malathion 25 WP ne işe yarar?

(Rhagoletis cerasi L.) * Kiraz Sineği (Kısmi dal ilaçlaması): 400 gram ilaç + 500 gram Hidrolize Protein / 10 litre su. Enfeksiyonun yüksek olmadığı ve kiraz sezonunun yağışsız geçtiği kurak bölgelerde erginlere karşı koruyucu olarak, özellikle ilk ve hasada yakın ilaçlamalarda uygulanabilir.

Yaprak biti için ne yapmalı?

Sirkeli su karışımı karşısında beyaz yaprak bitlerinin pek bir şansı yoktur. Özellikle çiçek yağı, elma sirkesi ya da toz biber ile karışım üzerinde yapraklar korunabilir. Tamamen doğal bir çözüm olması ile beraber, bitlerin yapraklar üzerindeki etkisi bütünüyle ortadan kaldırır.

Shock Out böcek ilacı nasıl kullanılır?

Sivrisinek,hamamböceği,karasinek mücadelesinde kullanabileceğiz genel amaçlı haşere ilacıdır. Kullanma şekli: Shock out sc 12 aşağıda verilen sulandırma oranı dikkate alınarak sulandırılmalıdır. Hazırlanmış olan karışım haşerelerin gezindikleri ve saklandıkları yerlere yakın mesafeden (40 cm ) kadar püskürtülür.

You might be interested:  Narsist Kişiler Nasıl Tedavi Edilir?

Malathion 2 Dust nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli Bir tarafı tuzluk gibi delinmiş konserve kutusuna gerekli ilaç konur ve serilen ürüne her tarafına eşit olarak dağılacak şekilde serpilir. Bu ürün kürekle aktarılarak ilaçla ürünün iyice karışması sağlanır. Bir tonluk partiler halinde ilaçlanan ürün ambara alınır.

Gold malathion Ne ilacı?

GOLD MALATHİON 65 EC (500ml) LİTRE ) BÖCEK İLACI.

Demond EC 25 nasıl kullanılır?

İlacı önce ayrı bir kapta az bir miktar su ile karıştırınız. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız.

Dursban 4 ne için kullanılır?

İthal (Imp.) Yesil kurt (Heliothisspp.) Ekin kambur böcegi (Zabrusspp.)

Insektisit böcek ilacı ne işe yarar?

İnsektisit veya böcek ilacı, böceklere karşı kullanılan bir çeşit pestisittir. Bunlar sırasıyla böceklerin yumurta ve larvalarına karşı kullanılan ovisid ve larvisidleri içerir. Böcek öldürücüler ziraat, tıp, endüstri ve ev içi kullanımında genel olarak kullanılmaktadır.

Goldplan 20 SP Ne ilacı?

Sistemik translaminar özellikte kantak ve mide zehiri bir insektisittir. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer. Etki süresi 14 ila 21 gün. Böceğin sinir sistemini bozarak etki eder.

Nivathion 60 EC ne için kullanılır?

Susam güvesine karşı, zararlı ile bulaşık bitki oranı % 20 olduğunda kimyasal mücadele uygulanır.

Malathion hangi grupta?

KORUMA MALATHİON % 20 EM adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup 1B olarak sınıflandırılmış bir insektisittir.

Mosetam 20 SP nerede kullanılır?

ÖZELLİKLERİ: Mosetam 20 SP sistemik etkili bir ilaçtır. İlaçlamadan kısa bir süre sonra bitki bünyesine geçer ve etkisini 14 ile 21 gün süreyle korur. KULLANMA ŞEKLİ: Patateste Patates Böceği: Örnekleme için, tarlaya köşegenleri istikametinde girilerek, zararlının yumurta, larva ve ergini aranır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector