Sık sorulan: Mysoline Ilaç Ne Için Kullanılır?

Mysoline ne işe yarar?

Etkin madde primidon, nöbetleri tedavi etmek için kullanılan antikonvülsan olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir. MYSOLİNE, belirli tiplerdeki sara, nöbet veya titreme ataklarının (esansiyel tremor) tedavisinde kullanılır.

Mysoline 250 mg nasıl kullanılır?

MYSOLINE genel olarak günde iki kere kullanılır. Tabletlerinizi her gün aynı zamanlarda almaya özen gösteriniz, 3/6 Page 4 Sara tedavisinde kullanım: Tedaviye 125 mg doz ile başlanabilir (bir tabletin yarısı). Bu doz hastalığınız kontrol altına alinana kadar doktorunuz tarafından değiştirilecektir.

Mysoline hangi firma?

MYSOLİNE 250 MG TABLET HAKKINDA-14.04.2014 Keymen İlaç firmasının ruhsatına sahip olduğu “ Mysoline 250 mg Tablet” isimli ilacın üretiminde yaşanan sorunlar nedeniyle, Kurumumuzca geçici ithalat izni verilmiştir.

Misol antidepresan ne için kullanılır?

Depresyon, anksiyete gibi durumlarda beyindeki serotonin miktarı azalır. Beyindeki serotonin miktarını düzenleyici etki yapar. Misol, Lustral, Seralin, Serdep, Serotop gibi ilaçların içinde bir antidepresan madde olarak bulunur. Bu ilaçlar arasından en çok bilinen Lustral’dir.

Dideral nedir ve ne için kullanılır?

Dideral (propranolol), genellikle yüksek tansiyon tedavisi için reçete edilen bir ilaçtır. Stres hormonlarının aşırı salınımını engelleyerek vücudu gevşetip rahatlatır. Kalp-damar sağlığını kontrol altında tutar. Kalp krizi riskini önler.

Mysoline kontrole tabi mi?

Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’nün, Mysoline 250 mg tablet isimli ilacın “Normal Reçete İle Verilmesi Gereken Kontrole Tabi İlaçlar” kapsamına alınması ile ilgili yazısı ektedir.

Mysoline üretiliyor mu?

Astra Zeneca İlaç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. den MYSOLİNE tablet ( pirimidon ) ruhsatının devri için anlaşma imzalanmıştır ve ürün önce Keymen İlaç tarafından 2018 yılından itibaren de şirketimiz tarafından ruhsatlı olarak ülkemizde ürettirilmektedir.

You might be interested:  Soru: Karın Ağrısına Hangi Ilaç?

Misol hangi grup ilaç?

Misol, Lustral, Selectra, Seralin, Serdep, Serotop, Serteva,Zeleft… Bu ilaçların hepsi bir antidepresan olan sertralin maddesini ihtiva ederler. Lustral bu gruptaki jenerik ilaçtır ve isim olarak en çok bilinendir. Aşağıda verilen bilgiler tüm sertralin grubu ilaçlar için geçerlidir.

Sertraline nasil bir Ilactir?

Sertralin seçici serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen antidepresanların bir grubuna ait bir ilaçtır. Sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, obsesif kompülsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *