Sık sorulan: Rivanol Ilaç Nasıl Kullanılır?

Rivanol hayvanlarda nasıl kullanılır?

Kullanım Şekli: Royal Rivanol Pomad kullanılmadan önce uygulanacak bölge sabun ve su ile yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Veteriner Hekim başka şekilde tavsiye etmedikçe, 3-4 gün süre ile ince bir tabaka halinde uygulanır.

Rivanol ne işe yarıyor?

Ethacridinlactat ( Rivanol Toz)Ciltteki mikropları öldüren veya gelişmelerini önleyen antibakteriyel bir ilaçtır. Enfeksiyona yol açan mikropları öldürerek veya gelişmelerini engelleyerek enfeksiyonun önlenmesi (antisepsi) için kullanılır. Halk arasında sarı su olarak da bilinir.

Rivasol toz nasıl kullanılır?

Rivanol Nasıl Kullanılır Beşeri sağlıkta 1 litre suya 1 gram rivanol toz karıştırılarak iyice karışmasını sağlayıp deriye yüzeyden sürülerek uygulanır. Yine benzer şekilde sıcak su banyosu amacı ilede uygulanabilir.

Rivanol toz ne kadar?

Rivanol Toz 1 gr 25,00 ₺ / Adet.

Rivanol icinde ne var?

Toz Rivanol Halk arısında sarı su olarak da tabir edilen toz rivanolün etki etmesini sağlayan madde ethacridin lactate’dir. Toz rivanol, Ciltteki mikropları öldüren ve mikropların üremesini engelleyen bir antibakteriyel ilaçtır. Bir deri antiseptiğidir.

Yara tozu nedir?

Tusorb hayvan cilt ve yara bakım Zeolit tozu,olağanüstü verimlilikle bir tozdur cildi yaralı evcil hayvanlar üzerinde “doğal penisilin” görevi görür. Küçük kesikler,açık yaralar ve sıyrıklarda; yaranın dışarıyla irtibatını keserek enfeksiyon oluşmasını önler. Yaradaki sıvıyı kurutur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *