Sık sorulan: Rixper Nasıl Bir Ilaç?

Rixper ne için verilir?

Risperdal, Neoris, Nodirep, Perilife, Rileptid, Rixper, Restela, Ricus, Riplidon, Risfamed, Risvit, Rixol, Welris… Bu ilaçların hepsi risperidon içerirler. Antipsikotikler olarak adlandırılan ve bir çeşit ruhsal bozukluk (psikoz) durumunda kullanılan ilaç grubuna dahildir.

Risperdal ilaç ne işe yarar?

Psikoz (bir çeşit ruhsal bozukluk) durumunda kullanılan bir ilaç grubuna dahildir. Ancak başka pek çok psikolojik rahatsızlığın tedavisinde de yardımcı ilaç olarak kullanılabilir. 1 mg risperidon etken maddesini içeren 1 ml’lik solüsyon şeklinde de bulunur. Hem tablet hem solüsyon (şurup) şeklinde kullanılabilir.

Rixper ilacın yan etkileri nelerdir?

RİXPER tedavisini bırakırken doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça, dozu azaltarak bırakınız. Tedaviyi aniden bırakırsanız, kendini hasta hissetme, kusma, terleme, uykusuzluk, kaslarda sertlik veya kesintili hareketler gibi etkiler görülebilir ya da asıl sağlık sorununuz tekrar ortaya çıkabilir.

Risperdal 1 mg nasıl kullanılır?

RİSPERDAL ‘i yemeklerden önce veya yemeklerden sonra kullanabilirsiniz. Tabletleri yeterli miktarda sıvı ile yutunuz (örneğin 1 bardak su ile). Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: Şizofrenide: 13 yaşın altındaki çocuklarda kullanımına dair yeterli deneyim yoktur.

Rixper ve Risperdal Aynı mi?

Türkiye’de Risperidon etken maddesini içeren Risperdalın, Rileptid, Ricus, Rixper, Ripesil, Neoris gibi müstahzar (muadil) isimleri bulunmaktadır. Etken maddesi ilk olarak 1994 yılında Risperdal ismiyle kullanıma Janssen firması tarafından sunulmuştur.

You might be interested:  FAQ: Eczacı Diploması Nasıl Alınır?

Rexapin kimlere verilir?

Film kaplı tablet. Beyaz renkli, yuvarlak film kaplı tablet. Yetişkinler ve 13-17 yaş arası ergenlerde: Olanzapin, şizofreni grubu psikotik bozuklukların tedavisinde endikedir. Olanzapin, başlangıç tedavisine yanıt vermiş hastaların idame tedavisinde klinik düzelmenin sağlanmasında etkilidir.

Sertraline nasil bir Ilactir?

Sertralin seçici serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen antidepresanların bir grubuna ait bir ilaçtır. Sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, obsesif kompülsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Rivotril hangi hastalıklarda kullanılır?

RİVOTRİL etkin madde olarak her 1 mL damlada 2.5 mg klonazepam içerir. grubuna dahildir. RİVOTRİL, bebeklerde, çocuklarda ve erişkinlerde epilepsi (Sara) tedavisinde kullanılır. RİVOTRİL hem geçirilen nöbet sayısını hem de geçirilen her nöbetin şiddetini azaltır.

Citoles kimler kullanamaz?

Citoles çocuklarda ve 18 yaşın altındaki adolesanların tedavisinde kullanılamaz.

Depakin ilacın yan etkileri nelerdir?

çocuğunuzda tekrarlayan kusmalar, aşırı yorgunluk, karın ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, iştah kaybı, üst karın ağrısı, bulantı, deride ve göz aklarında sararma, bacaklarda şişme, genel keyifsizlik ve epilepsi durumunuzda kötüleşme meydana gelirse hemen doktorunuza söyleyiniz.

Paxera 20 mg yan etkileri nelerdir?

Yaygın yan etkiler

  • Uyuklama ya da uyuyamama, esneme, anormal rüyalar.
  • Halsizlik.
  • Baş dönmesi veya baş ağrısı
  • Kaygılı hissetme.
  • Geç boşalma, cinsel istekte azalma, iktidarsızlık.
  • Terlemek.
  • Titreme.
  • Ağız kuruluğu.

Prozac yan etkileri nelerdir?

Neredeyse her ilacın olduğu gibi fluoksetinin de bazı yan etkileri vardır. En yaygın olanları bulantı hissi, sersemlik, anksiyete, uyku sorunları ve iştah kaybıdır. Bunların yanında yorgunluk, terleme ve sık sık esneme de görülebilir. İlacı kullanırken bu tür sorunlar yaşayabilirsiniz.

RİSPERDAL ilaç nasıl kullanılır?

RİSPERDAL ‘i yemeklerden önce veya yemeklerden sonra kullanabilirsiniz. Tabletleri yeterli miktarda sıvı ile yutunuz (örneğin 1 bardak su ile). Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: Şizofrenide: 13 yaşın altındaki çocuklarda kullanımına dair yeterli deneyim yoktur.

You might be interested:  FAQ: Alkol Ile Ilaç Alınırsa Ne Olur?

RİSPERDAL vücuttan ne zaman atılır?

İlaç alındıktan yaklaşık yarım saat veya bir saat sonra etkisi başlar ve üç-beş saat kadar etkinliği devam eder. İlacın vücuttan tamamen atılması sekiz-on beş saatlik kısa bir süre içerisinde gerçekleşir.

Rileptid 1 mg ne işe yarar?

RİLEPTİD aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Halüsinasyon (olmayan bir şeyi görmek, işitmek veya hissetmek), kuruntu, zihin karışıklığı, saldırganlık, aşırı şüphecilik (paranoya), duygusal ve sosyal çekingenlik gibi düşünce, duygu ve/veya davranışlarınızı etkileyen durumların tedavisinde kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *