Soru: 2019 Zirai Ilaç Bayilik Sınavı Ne Zaman?

Zirai ilaç bayilik sınavına kimler girebilir?

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Uygulanması Hakkında Yönetmelik gereği sınava; ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş tekniker veya ziraat teknisyenleri girebilecek.

Zirai ilaç bayilik sınavı kaç yılda bir yapılır?

Tarımsal ilaç toptan ve perakende satışı yetki belgesi alabilmek için bakanlıkça yılda bir kez yapılacak sınavda başarılı olmak gerekiyor. Sınavda başarılı olmak için alınması gereken puan da 60’tan 70’e çıkarıldı.

Zirai ilaç bayilik sınavı kaç soru?

Sınavdan geçer puan olan 70’i alabilmek için 80 sorudan 56 soruyu doğru yanıtlamak gerekiyor. Sınavda yanlışlar doğruları götürmüyor. Tüm soruları ‘A’ işaretleyen bir kişi bu sınavdan 50 puan alacak. Geçer notların az olması halinde ise ‘çan eğrisi’ uygulaması yapılacak.

Bitki koruma bayilik sınavına 2020 Kimler Girebilir?

Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavına; Ziraat Mühendisi, Eczacı, Kimya Mühendisi, Kimyager ve Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş ziraat teknikeri veya ziraat teknisyenleri başvurabilecektir.

Zirai ilaç bayilik sınavı zor mu?

Bitki Koruma Bayilik Sınavı ‘nı kazanmak için dikkat etmeniz gereken tüm hususlar bu sunumda yer almaktadır. Sınav aslında zor olmayıp genelde her sene benzer sorular yer almaktadır.

You might be interested:  Sık sorulan: Bütün Ilaç Isimleri Ve Ne Işe Yaradıkları?

Bayilik belgesini kimler alabilir?

a) Türk vatandaşı olmak, b) Ziraat Mühendisi veya Eczacı veya Kimya Mühendisi veya Kimyager veya Ziraat Teknisyeni veya Bitki Sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş Tekniker olmak. c) Yılda bir kez Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak.

Bitki Koruma 2 yıllık ne is yapar?

Bitki koruma bölümünden mezun olan kişiler bitkileri zararlı böcekler, akar, nematod, fungus ve bakteri gibi hayvansal zararlılardan kurtarmak için araştırmalar yaparlar. Buna bağlı olarak tarımsal arazilere zarar veren otlar araştırılarak bu konuda önlemeye yönelik çalışmalar yapılır.

Ziraat Teknikerleri ne iş yapabilir?

Ziraat Teknikeri Tanım Tarımsal üretimde; tarla, bahçe bitkileri ve örtü altı yetiştiriciliği, bitki hastalık ve zararlıları, hayvan yetiştirme ve besleme, su ürünleri yetiştirme, tohum eldesi, sınıflandırması ve muhafazası, fide-fidan eldesi, tarımsal ürünlerin gıdaya işlenmesi süreçlerini yapan tarımsal makine ve

2017 zirai ilaç bayilik sınavını kaç kişi kazandı?

İlimizde sınava başvuru şartları uyanlar, 2017 yılı Nisan ayı içinde Bakanlığımız tarafından düzenlenen sınava girdiler. Sınav sonunda belgeyi almayı hak eden 4 kişi oldu. Bunlar; Ziraat Mühendisi Muhammed Abdullah Kizirgil, Ziraat Teknikeri Ramazan Ayhan, Ziraat Teknikeri Merve Çelik ve Ziraat Teknikeri Mehtap Tuncer.

Tarım ilaçları satış dükkanı nasıl açılır?

Zirai İlaç Bayilik Başvurularında istenen belgeler ise;

  1. 2 adet vesikalık resim.
  2. T.C kimlik belgesi.
  3. Başvuru dilekçesi.
  4. BKÜ (Bitkisel Koruma ürünleri) sınav başarı belgesi.
  5. Depo, bayi ve toptancılık yapılacak iş yerinin açık adresi.
  6. Mezuniyet belgesi yada diploma fotokopisi gibi evraklardır.

Bayilik Sınavı Ne?

Zirai ilaç bayilik sınavı, zirai ilaçlar üzerine depolamada faaliyet göstermek veya satış yapmak isteyenlerin katılması zorunlu olan bir sınavdır. Yapılacak olan sınava girerek yeterli puanı alan kişiler ilaç bayiliğinde faaliyet gösterme hakkına sahip olacaklardır.

You might be interested:  Tansiyon Ilaç Raporu Nasıl Alınır?

Bayilik Sınavı Kaç Soru?

12- Sınavda 80 adet soru sorulacak olup, sınav süresi 100 dakika olacaktır. Sınavda, yanlış cevapların doğru cevaplara bir etkisi olmayacaktır.

Bitki koruma bayilik sınavından kaç puan almak gereki?

(BAŞVURULAR 13 ŞUBAT 2017 TARİHİNDE SAAT 09.00’DA BAŞLAYIP, 24 ŞUBAT 2017 TARİHİNDE SAAT 17.00’DE SONA ERECEKTİR.) SINAVIN UYGULAYICISI: Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM)’dir. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Tarim danismanlik sinavi ne zaman?

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik ve Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları kapsamında: 2019 yılı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı 27 NİSAN 2019 tarihinde Ankara İlinde Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİSEM) tarafından

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *