Soru: Beloc Zok Ilaç Ne Işe Yarar?

Beloc nedir ne işe yarar?

Beloc (metoprolol), kalp atım hızını yavaşlatmaya yarayan reçeteli bir beta blokerdir. Hipertansiyon, göğüs ağrısı, kalp yetmezliği, çarpıntı, aritmi tedavisinde ve migren ataklarını engellemek için kullanılır.

Belocun yan etkileri nelerdir?

Kullanmanız gerekenden daha fazla BELOC ® ZOK kullandıysanız: Aldığınız doz yüksek ise, aşağıdaki belirtiler ile karşılaşabilirsiniz: Kalp atımında düzensizlik veya düşüş, nefes darlığı, ayaklarda şişme, göğüste kalp atımının hissedilmesi, baş dönmesi, yorgunluk, göğüs ağrısı, deride soğuma, düşük nabız, zihinsel

Beloc ne zaman içilmeli?

Beloc Zok kontrollü salımlı film tabletin prospektüsündeki kullanım şekli ve dozu bilgisi,? Metoprolol günlük dozunun bir defada ve tercihen sabahları alınması önerilir. Kontrollü salımlı tabletler bölünebilir ve hipertansiyonda günde bir defa 50-100 mg alınır.

Beloc 50 mg ne için kullanılır?

ZOK 50 mg 20 tabletlik ambalajlarda sunulmaktadır. erkeklerde kalp damar hastalıkları yüzünden ölüm riskini azalttığı gösterilmiştir. Kalp üzerindeki baskının azalması aynı zamanda göğüs ağrısı (anjina pektoris) riskini de azaltır. ZOK aynı zamanda migrende koruyucu tedavi için kullanılabilir.

Dideral hangi ilaçlarla kullanılmaz?

Dideral hangi ilaçlarla kullanılmamalıdır? Nabzı ve tansiyonu artıran ilaçlar: Epinefrin (adrenalin), dobutamin veya isoproterenol içeren ilaçlar etkisini sıfırlar. Teofilin: Bu maddeyi içeren astım veya KOAH ilaçları ilacın kandaki miktarını artırıp doz aşımına yol açabilir.

You might be interested:  Sık sorulan: Enterogermina Ilaç Ne Işe Yarar?

Beloc etken maddesi nedir?

Etkin madde metoprolol bebeğinizde kalp hızı düşüklüğüne neden olabilir. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Delix yan etkileri nelerdir?

Nefes darlığı ya da öksürük (Bunlar akciğer hastalığı belirtisi olabilir). • Deride kolay berelenme, kanamanın normalden uzun sürmesi, kanama belirtisi (dişeti kanaması), deride mor noktalar, deride pıhtılaşma lekeler ya da normalden daha kolay enfeksiyon gelişmesi, boğaz ağrısı, ateş, yorgunluk, baş dönmesi, deride

Ator 20 mg yan etkileri nelerdir?

Bunlar dışında nadiren alerjik reaksiyonlar (hırıltılı solunum, nefes darlığı, kaşıntı, cilt döküntüsü), cinsel istekte azalma, uyku problemleri, kabızlık-ishal, sersemlik, baş dönmesi, baş ağrısı, karın ağrısı, mide yanması, hazımsızlık, bulantı-kusma gibi yan etkiler de görülebilir.

Beloc sabah mı akşam mı?

BELOC ZOK kontrollü salımlı film tabletlerin günde bir kez tercihen sabahları alınması önerilir.

Arlec ilaç ne işe yarar?

Yüksek kan basıncı: Normal başlangıç dozu, iki gün boyunca günde bir defa 12.5 mg’dır. İki gün sonra, doz, genellikle günde bir defa 25 mg’dır. Eğer kan basıncınız kontrol altına alınmamışsa, doktorunuz dozu haftalara yayılacak şekilde yavaş yavaş 50 mg’ye kadar yükseltebilir.

Cordarone ilaç ne işe yarar?

CORDARONE antiaritmik adı verilen ve kalp ritmindeki bozuklukların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kalbin aşırı hızlı atması ve kalp ritminin düzensiz olması gibi durumların tedavisinde kullanılır.

Ecopirin ilaç ne işe yarar?

Daha yüksek oral dozlar, ağrıyı dindirmek ve soğuk algınlıkları veya grip gibi hafif ateşli durumlarda, ateşin düşürülmesi ve eklem ve kas ağrılarının dindirilmesi ve akut veya romatoid artrit, osteoartrit ve ankilozan spondilit gibi kronik inflamatuvar bozukluklarda kullanılır.

You might be interested:  Soru: Ilaç Ne Işe Yarar?

Beloc 50 mg ikiye bölünür mü?

® ZOK ağızdan alınır. Tabletler bölünerek alınabilir. Tabletleri en az yarım bardak suyla birlikte bütün halinde yutunuz. Tabletleri ezmeyiniz ve çiğnemeyiniz.

Diltizem nedir ne için kullanılır?

DİLTİZEM -L kalsiyum kanal blokörü olarak sınıflandırılan diltiazem hidroklorür isimli etkin maddeyi içermektedir. Kalsiyum kanallarından iyon geçişini engelleyen bir madde (blokör) olan diltiazem hidroklorür, kan damarlarının genişlemesini sağlayarak kalbin yükünü azaltır ve dolaylı olarak kan basıncını düşürür.

Betablok 25 mg nedir ne için kullanılır?

Hipertansiyon, angina pektoris, sol ventriküler sistolik fonksiyon bozukluğu ile birlikte görülen stabil semptomatik kronik kalp yetmezliği, miyokard enfarktüsünün akut fazından sonra ani ölüm riski ve enfarktüs tekrarlanma riskinin önlenmesi, özellikle supraventriküler taşikardi dahil olmak üzere kalp ritim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *