Soru: Dicetel Ilaç Ne Işe Yarar?

Digital ilacı ne işe yarar?

Günümüzde digoksin, esas olarak kalp hastalıklarında kullanılmaktadır. Digoksin hasar görmüş ya da zayıflamış kalbin daha etkili çalışması ve vücuda kan göndermesi için yardımcı olan bir ilaçtır. Kalp kasının kasılma gücünü arttırır, normal, sabit bir kalp ritmi sağlamaya yardım eder ve kan dolaşımını iyileştirir.

Digital ilaç nedir?

Kalbin kasılma gücünü artıran ilaçlara kalp glikozidleri denir. Kalp glikozidleri kardiyotonik glikozid, digitalisler (dijital) ve kardiyoaktif heterozid olarak da adlandırılır. Kalp glikozidleri bitkisel kaynaklı ilaçlardır.

Pinades ne işe yarar?

Fonksiyonel bağırsak rahatsızlıklarına bağlı ağrı, geçiş bozuklukları ve bağırsak rahatsızlığının semptomatik tedavisi, • Safra kanalının fonksiyonel rahatsızlıklarına bağlı ağrının semptomatik tedavisi, • Baryum lavmanı hazırlığında.

Simflat nedir nasıl kullanılır?

Spazmların özellikle gaz nedeniyle olduğu/artış gösterdiği durumlarda sindirim kanalında aşırı gazın yarattığı ağrı durumlarını dindirmek için kullanılır. Doktorunuzun önerisine göre günde 2-3 defa bir tablet kullanılır.

Debridat ne işe yarar?

Hareket bozukluklarına bağlı olan fonksiyonel sindirim hastalıklarında; fizyolojik hareketliliği yeniden düzenler. DEBRDAT FORT; – rritabl barsak sendromu tedavisinde, – Fonksiyonel sindirim bozukluklarında ve – Mide ve bağırsaklarla ilgili polimorf belirtilerin tedavisinde kullanılır.

Atropin nedir ne işe yarar?

Antikolinerjik yapıdadır. Tıpta çok değişik kullanım alanları vardır. Örneğin, göz dibinin muayenesinde, göz bebeğinin genişletilmesi için, ayrıca anesteziden önce üst solunum yollarında salgıların azaltılması için kullanılır.Ayrıca uyuşturucu madde olarak kullanımı 1984 yılında yaygınlaşmıştır.

You might be interested:  Sık sorulan: 2017 Zirai Ilaç Bayilik Sınavı Ne Zaman?

Dicetel nedir ve niçin kullanılır?

Bu ilaç spazmın ve ağrının rahatlatılmasını sağlar. DİCETEL, bağırsak veya safra kanalındaki tıbbi durumlardan kaynaklanan mide veya bağırsak şikayetlerinin rahatlatılmasında kullanılır.

Pankreoflat ilaç ne işe yarar?

PANKREOFLAT nedir ve ne için kullanılır? PANKREOFLAT; mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanılan, pankreas enzimlerini içeren bir ilaçtır. PANKREOFLAT, 60 adet film tablet içeren blisterler ambalajlarda kullanma talimatı ile birlikte sunulur. Tabletler beyaz ya da beyaza yakın renkli oblong film tablet şeklindedir.

Motilium nedir ne işe yarar?

Motilium, domperidone etken maddeli bir ilaçtır. Sıklıkla mide şikayetleri olanlarda kullanılır. Bulantı, kusma, mide hareketlerinde yavaşlık, şişkinlik gibi şikâyetlerde kullanılır. Türkiye’de motilium, duolans ve lacombi isimleriyle piyasada bulunmaktadır.

Bekunis hangi durumlarda kullanılmaz?

Bulantı, kusma veya apandisit düşündüren bulguların varlığında, sebebi bilinmeyen karın ağrısı, barsak tıkanıklığı, Krohn’s hastalığı, ülseratif kolit gibi ateş, ishal, karın krampları ile seyreden barsak rahatsızlıkları, ameliyat sonrasında ve aşırı olarak elektrolit (su ve tuz kaybı) dengesinin bozulduğu durumlarda

Diafuryl nasıl kullanılır?

6 yaşın üzerindeki çocuklar ve erişkinlerde kullanım içindir. Erişkinler: Günde 4 defa 2 kapsül (800 mg). Tedavi 7 günden fazla sürdürülmemelidir. Doktorun tavsiye ettiği doz aşılmamalıdır.

Hepazec nedir?

HEPAZEC, karaciğer hastalığı olan yetişkinlerde belirgin hepatik ensefalopati ataklarının tekrarını azaltmak için kullanılır. İshal ağırlıklı karın ağrısı, şişliği ve bağırsak düzeninde değişikliklerle tanımlanan kronik mide-bağırsak bozukluklarının tedavisinde kullanılır.

Cipro nedir ne işe yarar?

Ciprofloxacin, bazen menengokok hastalığına yakalanan kimselerle teması olan kişilere verilen bir antibiyotiktir. Bu antibiyotiğin amacı, hastalığı başkalarına bulaştırmalarını önlemek amacı ile hasta ile teması olan kimselerin boğazında ‘taşınan’ menengokok mikroplarını yok etmektir.

Dex forte 50 mg ne için kullanılır?

Erişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları, ağrılı adet dönemleri (dismenore), diş ağrılarının semptomatik tedavisinde kullanılır. DEX – FORTE 50 mg deksketoprofen (trometamol olarak) içerir ve 20 ve 30 film kaplı tablet PVC/PVDC/ Opak Aluminyum folyo ambalaj içinde piyasaya sunulur.

You might be interested:  Hangi Ilaç Ateşi Yükseltir?

Tranko Buskas ilaç ne işe yarar?

Tranko Buskas ruhsal gerginliklere bağlı gelişen krampların tedavisinde kullanılan kırmızı reçeteli bir ilaçtır. Özellikle mide, bağırsak gibi sindirim sistemi ve adet dönemi rahatsızlıkları gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *