Soru: Eczacı Diploması Kiralamak Ne Kadar?

Eczacı diploması kiralamak yasal mı?

İzmir Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan diploma kiralamanın eczacılık mesleği için yasal olmadığını vurguladı. Bir eczacının, eczanenin hem sahibi hem de mesul müdürü olmak zorunda olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Bir eczacının diplomasıyla böyle bir işe girişmek yasal değil.

Diplomayı kiraya vermek yasal mı?

Yasal olmamasına rağmen internette çok sayıda diploma kiralama ilanları yer alıyor. Nerdeyse bir sektör haline gelen bu uygulama ile iş yeri sahipleri çalıştırmak zorunda olduğu uzmanlara yüksek maaş ve sigorta primi ödemeden maliyetini düşürüyor.

Devlet memuru Diplomasını kiraya verebilir mi?

CEVAP: Devlet memurunun kazanç anlamında neleri yapıp neleri yapamayacağı 657 sayılı Kanunun 28. maddesinde düzenlenmiştir. Bu nedenle bir memurun, diplomasını kiraya vermesi mevcut madde bağlamında söz konusu olamaz.

Eczane çırak maaşı ne kadar 2020?

Eczacı Kalfası maaşı ortalama aylık 3.060 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.300 – TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız, İŞKUR iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

Eczacılar ne kadar para kazanır?

Eczacıların aldığı en düşük maaş 2500 – 2600 TL’dir. Ortalama maaş 3000 – 3200 TL iken, en yüksek eczacı maaşı ise 3800 – 4000 TL arasında değişmektedir. Baş eczacıların ortalama maaşları ise 5000 – 5500 TL’dir.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Baş Ağrısı Için Hangi Ilaç Kullanılır?

Hangi diplomalar kiraya verilir?

Eczacılar ve pratisyen hekimler diplomalarını güzellik ve spor salonlarına, veterinerler ise gıda sektörüne kiralayabiliyor. En çok rastlanılan kiralık diploma türü, inşaat mühendisliği, güzellik uzmanlığı, doktor ve eczacı diplomaları.

Diplomayı kiraya vermek ne demek?

Diploma kiralama, her ne kadar yasal olmasa da son dönemlerde internet ilanlarına kadar düştü. Artık iyiden iyiye sektör haline gelen bu uygulamada bazı eczacılar diplomalarını eczane açmak isteyen üçüncü şahıslara 3-5 bin TL karşılığı kiralıyor.

Diploma kiraya vermek caiz mi?

Milli Gazete’nin haberine göre; sonuç bildirgesinde, “ diploma kiralama, taşıyıcı anne kiralama, araştırma ve tez yazımı için şahıs kiralama, haram işlerin yapılması ve insan kaçakçılığı için yapılan kiralamalar caiz değil” denildi.

Devlet memuru aracını kiraya verebilir mi?

Devlet memurunun aracını kiraya vermesi, Türk Ticaret Kanunu’na göre, (tacir) veya (esnaf) sayılmayı gerektirecek bir ticari faaliyet sayılmıyor. Bu yüzden aracını bir şirkete kiraya verebiliyor.

Memur tarla kiralayabilir mi?

Soru: Memurlar kendi arazisinde çifçilik yapabilmektedir, fakat memur bir bahçe tarla kiralayıp (meyve bahçesi) çifçilik yapabilir mi? Dolayısıyla memurlar bakımından genel olarak 28. maddede sayılanlar dışında yasaklanan kazanç getirici faaliyet bulunmamaktadır.

Memur TIR alabilir mi?

Devlet memurunun tek başına ticari araç sahibi olması sorun teşkil etmez. Cevap: 657 sayılı Kanunda memurlar için getirilen yasaklardan biri ticaret yapma ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağıdır.

Eczane yardımcı personeli ne kadar maaş alır?

Eczane teknikerlerinin eline geçen miktar, yani net maaş diyebileceğimiz rakamları şu tabloda bulabilirsiniz:

  • Yeni başlayan Eczane Teknikeri Maaşı: 4600-4800 Türk Lirası
  • 5 yıllık Eczane Teknikeri Maaşı: 4650-4850 Türk Lirası
  • 10 yıllık Eczane Teknikeri Maaşı: 4700-4900 Türk Lirası
You might be interested:  Okuyucular soruyor: Cialis Ilaç Ne Işe Yarar?

Eczane Yardımcı Personeli ne iş yapar?

Eczacı yardımcı personeli olarak adlandırabileceğimiz pozisyonun görevlerini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz: Eczacı gözetiminde ilaç siparişlerini verir, ilaç ihtiyaçları hakkında daima tetikte olur. Eczanenin faturalama, fiş ve cari süreçleriyle ilgili ön muhasebe işlerine bakar. İlaç raflarını düzenler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *