Soru: Jetsis Ilaç Ne Işe Yarar?

Jetsis 25 EC ne ilacı nasil kullanilir?

JETSİS 2,5 EC (Deltamethrin 25 g/L) önce ayrı bir kapta az bir miktarda su ile karıştırınız. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. Dekara kullanılacak su miktarını hesaplamak için önceden kalibrasyon yapılır.

Agrobest ne için kullanılır?

Çimensi yabancıotlar için çıkış sonrası kullanılan sistemik bir herbisittir. Belirtiler 1-3 hafta içerisinde görülür. Acetyl CoA carboxylase (ACCase) enzimini engelleyerek yağ asitlerinin sentezini inhibe eder.

Goldplan 20 SP nasıl kullanılır?

Etki süresi 14 ila 21 gün. Uygulama zamanı: Uygulama sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılmalıdır. Uygulamadan sonra 6 saat içinde yağmur yağarsa uygulama tekrarlanmalıdır.

Jetsis 25 EC nedir ne için kullanılır?

Hızlı bir etkiye sahip kontak ve mide etkilidir. Tüm piretroitler gibi sinir sodyum kanallarının çalışmasını önler. Patlıcanda ve Kabakta Tütün beyazsineğine karşı: Beyazsinek ile bulaşık olduğu saptanan alana köşegenler yönünden girilir.

Siperkor 25 EC nerede kullanılır?

Domateste, Nohut ve mercimekte yeşilkurta karşı tarlaya köşegenler yönünden girilip, tarlanın büyüklüğüne göre 50-100 bitki kontrol edilerek, bitkinin çiçek, yaprak, sap, meyve ve sürgünlerinde yumurta ve larva aranır. 100 bitkiden 5’i bulaşık bulunmuş ise uygulama yapılır.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Idrar Yolu Iltihabına Hangi Ilaç Iyi Gelir?

Dursban 4 ne için kullanılır?

İthal (Imp.) Yesil kurt (Heliothisspp.) Ekin kambur böcegi (Zabrusspp.)

Cypermethrin ne için kullanılır?

Elma içkurdu mücadelesinde hedef, her döle ait larva çıkışı süresince ağaçları ilaçlı bulundurarak, yumurtadan çıkan larvaları meyve içine girmeden önce öldürmektir.

Emamectin Benzoate ne işe yarar?

ilacın özellikleri ve etki şekli: Emamectin benzoate, yapraklarda beslenen Lepidoptera larvalarına yüksek derecede etkili olup larvalarda sinir uyarılarını bloke eder. Bu durumda, larvaların beslenmesi hemen durur ve paralize olurlar.

Sonround 48 SL ne için kullanılır?

SONROUND 48 SL (Glyphosate I.P.A. 480 g/L) En iyi sonuç yabancı otların aktif olarak büyüdükleri zamanda elde edilir. Karışımın kültür bitkilerinin yeşil aksamına ve genç fidelerin odunlaşmamış yeşil kabuğuna pülverize edilmemesine dikkat edilmelidir.

Matador böcek ilacı nasıl kullanılır?

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ: Emülsiyon konsantre formülasyondaki bu bitki koruma ürünü suyla hemen karıştığından her türlü aletle kullanılır. Temas ve mide yoluyla etkili bir üründür. Lepidopter larvalarına karşı iyi bir sonuç alabilmek için larvalar küçük iken (1. ve 2. dönem) uygulama yapılır.

Insektisit böcek ilacı nasıl kullanılır?

İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. İlaç, önce ayrı bir kapta az miktarda su ile karıştırılır. Aletin deposunu yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak hazırlanmış ilacı içine dökünüz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilacı aynı gün içinde kullanınız.

Avirmec EC nasıl kullanılır?

Bitki Koruma Ürününün Kullanım Şekli Ağaç başına 10-20 litre mayi yeterlidir. % 0. 25 oranında yazlık yağlarla karıştırılabilir. Galeri güvesi için taze sürgünde bulaşma tespit edildiğinde uygulamaya başlanıp, yeni bulaşmalara göre 10-15 gün ara ile tekrarlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *