Soru: Protech Ilaç Ne Işe Yarar?

Protech 40 mg nasıl kullanılır?

Tavsiye edilen başlangıç dozu genellikle günde 2 tablet PROTECH ®’dir. İki tablet de yemekten 1 saat önce aynı anda alınır. Midenizin asit üretimine bağlı olarak doktorunuz daha sonra ilacınızın dozunu ayarlayacaktır.

Protech 40 ne için kullanılır?

Etkisini midenizde üretilen asit miktarını azaltarak gösterir. Midenin ve bağırsakların asitle ilişkili rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. PROTECH, sarı renkli yuvarlak tabletlerdir.

Pantactive günde kaç kere kullanılır?

Günde 1 tablet PANTACTİVE alınır. Bilhassa, diğer tedavilere yanıt alınamaması gibi özel vakalarda doz iki katına çıkarılabilir ( günde 2 adet PANTACTİVE 40 mg). Duodenal ülser tedavisinde genellikle 2 haftalık bir periyod gereklidir. Eğer bu süre yeterli değilse, takip eden 2 hafta içerisinde iyileşme gözlenecektir.

Pantoprazol 40 mg nasıl kullanılır?

lk pantoprazol tablet kahvaltıdan 1 saat önce ve ikinci pantoprazol tablet akşam yemeğinden 1 saat önce alınır. Doktorunuzun önerilerini takip ediniz ve bu antibiyotiklerin kullanma talimatlarını okuyunuz. Tedavi süresi genellikle 1-2 haftadır. Gastrik ülser ve duodenal ülser tedavisinde Günde 1 tablet PANTO alınır.

Protonex ilaç ne işe yarar?

PROTONEX, H. Pylori (Helicobakter pylori)’nin (bir tür mikroorganizma) neden olduğu duodenal ve gastrik ülserde (ince barsak ve mide ülseri) tekrarı azaltmak amacıyla bu mikroorganizmanın eradikasyonu (yok edilmesi) için uygun antibiyotiklerle kombine olarak, peptik ülserde (Duodenal ve gastrik ülser), orta ve ileri

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Dramamine Ilaç Ne Için Kullanılır?

Panocer ilacı nedir?

PANOCER ‘in etkin maddesi olan pantoprazol, proton pompası inhibitörü” olarak isimlendirilen bir ilaç grubuna dahildir. Etkisini midenizde üretilen asit miktarını azaltarak gösterir. PANOCER, kutuda 14 ve 28 tabletlik blisterler içinde piyasaya sunulmaktadır.

Mide koruyucu ilaç isimleri nelerdir?

Proton pompa inhibitörleri (omeprol, lansor, nexium, panto, pulcet…… ), H2 reseptör blokerleri (famodin, axid ranitab…) ya da yaygın olarak bilinen isimleriyle “ mide koruyucu /asit düşürücü” ilaçlar, gastrit, ülser, mide yanması ve reflü hastalığının tedavisinde yıllardır kullanılmaktadır.

Lansor kimler kullanamaz?

Kimler Lansor kullanmamalı? İlacın etken maddesi lansoprazol’e ya da içerdiği diğer maddelere karşı alerjisi olanlar, HIV tedavisi için atazanavir etken madde içeren ilaç kullananlar Lansor kullanmamalıdır.

Mide koruyucu zararlı mı?

Doç. Dr. Yaşar, toplumda ‘ mide koruyucu ‘ olarak bilinen ilaçların asıl etkisinin mide asidinin üretimini azaltmak olduğunu belirterek “Ancak mide asidi sanıldığı gibi zararlı değildir. Proteinlerin sindirimi, demir, kalsiyum, B12 vitamini ve tiroid hormonu gibi bazı ilaçların vücut tarafından emilmesi için gereklidir.

Spasmomen ilaç ne işe yarar?

SPASMOMEN otilonyum bromür içerir ve otilonyum bromür “antispazmotik” (spazm giderici) olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. SPASMOMEN sindirim kanalındaki kaslar üzerine etki eder, barsak spazmlarını hafifletir ve aşırı motilitesini (barsak kaslarının aşırı büzülmesini ve hızını kontrol etmek gibi) düzenler.

Dicetel hap nasıl kullanılır?

Normal doz günde iki kez 2 tablettir. Uygulama yolu ve metodu: DİCETEL ‘i doğru şekilde almanız önemlidir. Çünkü yemek borunuzu tahriş edebilir: – tabletleri her zaman yemek ortasında alınız. – tabletleri bütün olarak bir dolu bardak su ile yutunuz. Tabletleri ezmeyiniz, emmeyiniz veya çiğnemeyiniz.

Mide koruyucu ilaçlar tok karnına içilir mi?

Ağrı kesiciler, mutlaka tok karnına ve bol su ile alınmalı, asla aç karnına alınmamalıdır. Midede ülser veya gastriti olan hastalar, ağrı kesici almak zorunda ise, tok karnına ve beraberinde mide koruyucu hap veya şurup ile beraber almalıdır.

You might be interested:  FAQ: Diş Eti Iltihabı Hangi Ilaç?

Mide koruyucu yemekten ne kadar önce alınmalı?

Bu ilaçlar midede asit salgısını baskılarlar. İlaçlar genellikle günde bir kez, sabah kahvaltıdan yarım saat önce alınmalıdır.

Panto gebelikte kullanılır mı?

Pantoprazolün gebelikte kullanımı ile ilgili klinik deneyim sınırlıdır. Hayvanlarda yapılan çalışmalarda üreme toksisitesi gözlenmiştir. nsanlarda potansiyel risk bilinmemektedir. Açıkça gerekli değilse gebelerde kullanılmamalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector