Soru: Recordati Ilaç Ne Için Kullanılır?

Recordati 400 mg ne için kullanılır?

CABRAL; kas-iskelet sistemi ile ilişkili, aniden başlayan ağrılı kas kasılmalarına bağlı belirtilerin, azaltılması için kullanılır. Kaslardaki gerginliği giderir, ağrıyı geçirir ve kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar.

Recordati ilaç kimin?

Recordati 1926 yılında Giovanni Recordati tarafından kurulmuş bir aile firması. Aynı zamanda İtalyan borsasına kote. Çoğunluk hisseleri ise aile adına bir başka kuruluşun elinde. Yönetim kurulu başkanımız, Giovanni Recordati ‘nin torunu olan Alberto Recordati.

Yeni Recordati nasıl bir firma?

Recordati, merkezi İtalya’da olan, Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de operasyonları bulunan, Orta ve Doğu Avrupa’nın yeni pazarlarında büyüyen Avrupalı bir ilaç grubudur. Recordati, araştırma ve geliştirme yatırımlarını, kardiyovasküler ve üroloji alanlarında ve nadir hastalıkların tedavisinde yapmaktadır.

Risperidone ne işe yarar?

Risperdal, antipsikotikler olarak adlandırılan ve bir çeşit ruhsal bozukluk (psikoz) durumunda kullanılan ilaç grubuna dahildir. Ancak psikiyatride birçok hastalığın tedavisinde de yardımcı ilaç olarak kullanılır.

Pankreoflat ilaç ne için kullanılır?

PANKREOFLAT; mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanılan, pankreas enzimlerini içeren bir ilaçtır. PANKREOFLAT, 60 adet film tablet içeren blisterler ambalajlarda kullanma talimatı ile birlikte sunulur. Tabletler beyaz ya da beyaza yakın renkli oblong film tablet şeklindedir.

You might be interested:  Vajinismus Ne Kadar Sürede Tedavi Edilir?

Pankreoflat nedir nasıl kullanılır?

Kullanımına bakıldığında genel olarak yemeklerde 1 ya da 2 tane alınarak çiğnenmeden su ile içilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi röntgen çekimlerinden öncesinde gaz oluşumunu engellemek için de 2 gün boyunca günde 3 ya da 4 kere olacak şekilde 2 tablet olarak sabah aç karnına alınmaktadır.

Recordati Genel müdür?

Ağustos 2009 tarihinden bu yana Recordati Grup’a ait olan Recordati İlaç Türkiye’nin Genel Müdürü olan İsmail Yormaz, 15 Eylül 2014 tarihinden beri Recordati Grup Başkan Yardımcısı ve Güney Doğu Bölgesi Bölge Direktörlüğü görevini yürütmektedir. Bekâr ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Ismail yormaz kaç yaşında?

DR. 16 Ocak 1973 Ankara doğumlu olan İsmail Yormaz, ilk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı.

Dr F Frik kimdir?

Dr. Feridun Frik Türk Tıp Âlemine yaptığı hizmetlerle ve özellikle Türkiyenin her tarafına hekimlikteki yenilikleri sunan Dirim Aylık Tıp Dergisiyle herkesin taktirini ve saygısını kazanmış değerli bir Türk He- kimi idi. Dr. Feridun Frik 15 Ekim 1315 (29 Ekim 1899) da Üsküdar’da doğ- muştur.

Procto-Glyvenol krem nedir ne işe yarar?

PROCTO – GLYVENOL, Iç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır.

Procto-Glyvenol nedir nasıl kullanılır?

PROCTO – GLYVENOL, dış ve iç hemoroidlerin tedavisinde endikedir. defa olacak şekilde azaltılabilir. 30 g krem (1 tüp) yaklaşık 20–30 defa uygulama için yeterlidir. Uygulama şekli: Rektal yoldan uygulanır. – PROCTO – GLYVENOL krem, iç hemoroidlerin tedavisinde, yanında bulunan kanülle (kanül tüpe takılır.)

GYNO Lomexin krem nedir?

GYNO – LOMEXIN ®, antifungal bir ajan olan fentikonazol nitrat aktif maddesini içerir. GYNO – LOMEXIN ® belirli cins mantarların büyümesini engeller. Özellikle vajinal pamukçuğa neden olan Candida albicans’a karşı etkilidir.

You might be interested:  Duz Taban Nasil Tedavi Edilir?

Risperdalı kimler kullanır?

Risperdal – Risperidon Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Şizofreni.
  • Psikotik Bozukluklar.
  • Bipolar Bozukluk.
  • Sanrısal Bozukluk.
  • Otizme Bağlı Huzursuzluk.
  • Depresif Bozukluk.
  • Obsesif Kompulsif Bozukluk.
  • Aşırı Şüphecilik, Saldırganlık.

Sertraline nasil bir Ilactir?

Sertralin seçici serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen antidepresanların bir grubuna ait bir ilaçtır. Sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, obsesif kompülsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

Risperdal çok içilirse ne olur?

Risperdal (Risperidon)’den kullanmanız gerekenden fazlasını kullanmışsanız bir doktor ile konuşunuz. Aşırı doz belirtileri, uyuşukluk, kalp atımının hızlanması ile düşük tansiyon, titreme ve kasların sertleşmesi olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector