Sudafed Ilaç Ne Için Kullanılır?

Sudafed şurup ne işe yarar?

SUDAFED 150 ml’lik cam şişeler içinde bulunmaktadır. SUDAFED, balgamlı ve göğüse inmiş öksürükle birlikte görülen üst solunum yolu rahatsızlıklarında belirtilerin rahatlatılmasını sağlar. Burnu açarak, burun akıntısını durdurur ve balgamın dışarı atılmasını sağlayarak hastayı rahatlatır.

Eksofet şurup ne işe yarar?

EKSOFED, alerjik burun akıntısı, vazomotor burun akıntısı (burun mukozasının devamlı kanlanması ve bol mukus salgılaması ile belirgin durum), nezle, grip, soğuk algınlığı gibi durumlarda belirtilerin iyileştirilmesi amacıyla kullanılır.

Aferin kimler kullanamaz?

Aferin hangi durumlarda sakıncalıdır? İlacı; Etkin (parasetamol, klorfeniramin) veya yardımcı maddelerine alerjisi olanların. Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliği hastalarının kullanmaları sakıncalıdır.

Aferin Sinüs kimler kullanamaz?

Yetişkinlerde kullanıldığı miktarda kullanılabilir. böbrek ve karaciğer yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır. Eğer A-FERİN SİNÜS ‘ün etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.

IBU fort şurup ne işe yarar?

ibuprofen içeren süspansiyondur. Romatizmal ağrılar, kas iskelet sistemi ağrıları, adet sancıları ve ateşin düşürülmesinde kullanılır.

Bricanyl şurup nedir kaç yaş için?

12 yaş ve üzeri ve yetişkinler: Önerilen günlük doz 3 kez 10 – 15 ml’dir (2-3 ölçek). 6 – 12 yaş arası: Doz, vücut ağırlığına göre ayarlanır. Doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

You might be interested:  Fizik Tedavi Süresi Ne Kadar Olmalı?

Bricanyl şurup ne işe yarar?

Renksiz, berrak şurup görünümündedir. BRICANYL ® solunum yolunu genişleterek nefes almayı kolaylaştırır. BRICANYL ® astımlı hastalarda veya diğer benzer durumlarda nefes daralması gibi belirtileri rahatlatmak için kullanılır. BRICANYL ® ayrıca solunum yolundaki balgamı yumuşatarak öksürüğü rahatlatır.

Aferin gribe iyi gelir mi?

Aferin forte ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. Grip ve soğuk algınlığına karşı etkilidir. Gripten kaynaklanan tüm belirtilerin azalmasına yardımcı olur. Doktorlar özellikle soğuk algınlığı tedavisinde Aferin forte kullanımını öneriyor.

Aferin hapı ne işe yarar?

Grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, aksırma, burun ve boğazda kaşıntı, baş ağrısı, adale ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı, ateş, nezle, gözlerde sulanma ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.

Katarin Forte kimler kullanamaz?

KATARİN FORTE ‘yi aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ Mesane ya da bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa, • Midenizde daralmaya neden olan peptik ülseriniz varsa, • Astım dahil olmak üzere herhangi bir akciğer hastalığınız varsa, • Göz tansiyonunuz (dar açılı glokom) varsa, • Sara (epilepsi) hastasıysanız.

Sinüzite hangi ilaç iyi gelir?

Kekik yağı: Kekik, çok güçlü antibakteriyel, antifungal ve antioksidan özelliklerinden dolayı sinüzite iyi gelen bitkilerdendir. Kekik yağını, günde iki kere dilinizin altına 1-2 damla damlatarak ya da suyunuza da damlatarak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda sinüzit ağrılarınız için kekik çayı da içebilirsiniz.

Nurofen yan etkileri nelerdir?

Nurofen ‘in yan etkileri

  • Döküntü veya kaşıntı
  • Ödem.
  • Baş ağrısı, baş dönmesi.
  • Bulantı ve kusma.
  • Mide veya karın ağrısı
  • Mide yanması, hazımsızlık veya şişkinlik.
  • İshal veya kabızlık.
  • Asabiyet.

Psödoefedrin zararlı mı?

Psödoefedrin hidroklorür; ajitasyon, konfüzyon, irritabilite, tremor, bulantı, kusma, ağız kuruluğu, diyare, abdominal kramplar gibi nörolojik ve gastrointestinal sistem yan etki oluşturma potansiyeline sahiptir (5,6,7,8).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector